Одесса, Водопроводный 3-й переулок, 9

картинка_блога

Битва антипригарних покриттів: тефлон або кераміка – що краще?

Практичні і зручні антипригарні сковороди все частіше займають почесні місця на кухнях і в серцях хазяйок, значно полегшуючи їм побут і процес приготування їжі. Але яке саме начиння з представленого на сучасному ринку достатку вибрати: з тефлоновим або керамічним шаром, в чому їх переваги і недоліки – спробуємо розібратися детальніше.

Особливості тефлонових сковорід

Тефлон - ідеальне гладке чорне напилення, яке дозволяє готувати практично без застосування жиру. Виключає пригорання і прилипання продуктів до поверхонь, найчастіше наноситься на алюмінієві сковороди (хоча їх сталеві і чавунні родичі теж цілком успішно можуть обзавестися такою "шубкою"). Це забезпечує виробам легку вагу, зручність експлуатації і дуже позитивно позначається на їх ціні.Тефлонові сковороди, як підтверджують численні відгуки користувачів, мають такі відмітні риси:
 • швидко і рівномірно нагріваються - вимагається мінімум часу на розігрівання;
 • сумісні з усіма видами плит;
 • можуть митися в посудомийних машинах;
 • також легко і просто відмиваються звичайною м'якою губкою з мінімальною кількістю звичайного миючого засобу.
Але варто відмітити, що тефлон досить легко пошкодити в процесі експлуатації - контакт з

Керамічна сковорода: плюси і мінуси

Керамічне покриття різноманітніше по колірному асортименту на відміну від чорного тефлонового. Воно буває різних кольорів і відтінків залежно від доданого в нього барвника. По вазі такий посуд набагато важчий за тефлонових побратимів. Та і за вартістю вона на декілька порядків вище - абсолютно не бюджетний варіант.Але плюси у керамічного кухонного начиння поза сумнівом є:
 • Привабливий зовнішній вигляд.
 • Можливість готувати практично без використання жиру і олії (підтримка антипригарности у неї не гірша, ніж у тефлонового родича).
 • Простий відхід - кераміка легко очищається теплою водою (іноді навіть без використання спеціальних миючих засобів). Але треба пам'ятати, що вона дуже боїться перепаду температур - мити її треба тільки після повного охолодження, інакше поверхня тріскається.
 • Стійкість до температур. Така сковорода без проблем витримує нагрів до 450 градусів і може безстрашно вирушати навіть в духовку (за умови, що на ній немає пластмасових ручок).
 • Відмінні теплоізоляційні властивості - свіжоприготована і накрита кришкою їжа довгий час залишається гарячіше.
Але на відміну від тефлонової керамічну сковорідку не можна мити в посудомийках, вона не сумісна з індукційними плитами. До того ж вона є "одноразовою" - її поверхню неможливо реанімувати (при випадковому падінні або ударі твердими предметами нашарування легко покривається сколами і тріщинами). Тоді як тефлонове начиння швидко і просто реставрують фахівці компанії Novaflon.

Робимо висновки

Кожна з представлених сковород має свої особливості, переваги і недоліки. Вивчайте, аналізуйте і вибирайте - що підходить саме вам.Але у вічі впадає очевидне - при усіх плюсах кераміки порівняно з тефлоновими сковорідками у неї є очевидні і вагомі мінуси:
 • висока вартість;
 • важча вага;
 • несумісність з індукційними варочными панелями і посудомийними машинами;
 • висока вірогідність травматизму при випадкових падіннях і ударах;
 • неможливість відновлення покриття.
А нанести нове тефлонове покриття на посуд будь-яких розмірів і конфігурацій навіть в період карантину можна в компанії Novaflon. Фахівці приймають замовлення з усіх міст України через транспортну службу Нова пошта, надають безкоштовні консультаційні послуги по телефону.

Спасибо! Ваша заявка принята.

Мы свяжемся с Вами в ближайшее время!

Thank you! Your application has been accepted.

We will contact you soon!

Дякую! Ваша заявка прийнята.

Ми зв'яжемося з Вами в найближчий час!